Για τέταρτη δεκαετία το φροντιστήριο ΠΟΛΥΤΟΠΟ πιστό στους στόχους που έθεσε από ιδρύσεώς του το 1978, παραμένει στην πόλη του Πειραιά παρέχοντας την ίδια υψηλή ποιότητα σπουδών, με άριστο επιτελείο καθηγητών και άψογο κλίμα συνεργασίας μεταξύ Διεύθυνσης και μαθητών.

Είμαστε περήφανοι κάθε χρόνο να  υποδεχόμαστε ως μαθητές τα παιδιά των παλιών μαθητών μας που συνεχίζουν την παράδοση γιατί ΠΟΛΥΤΟΠΟ πάνω από όλα σημαίνει μια μεγάλη οικογένεια που μέσα στα χρόνια αυτά ανέδειξε και αναδεικνύει στην πόλη του Πειραιά, καλούς μαθητές, άριστες προσωπικότητες, επιτυχημένους επιστήμονες και εξαιρετικούς επιχειρηματίες.

Το ΠΟΛΥΤΟΠΟ από την ίδρυση του έως σήμερα διευθύνεται από την Οικογένεια Δρακόπουλου – Ζαφειρίου.